Autor projektu: Mateusz Wojcieszak

Opis projektu:

Projekt zakłada przetransportowanie aplikacji wykonanej przez bezpłatną platformę ibuildapp.com (zawiera reklamy i “firmowe przejścia”) do samodzielnej wersji; umieszczenie apki w sklepie Android Market (i innych); poszerzenie jej o opcje dodawania aktualności z działalności poszególnych radnych, umieszczania videorelacji z sesji Rady Miejskiej; połączenie aplikacji z mediami społecznościowymi (facebook, twitter).
Aplikacja zawiera sylwetki i dane kontaktowe (e-mail, telefon, daty i miejsca dyżurów) wszystkich radomskich radnych, a ponadto kontakt do władz miasta, młodzieżowego parlamentu oraz twórców aplikacji. Każda sylwetka radnego opatrzona jest zdjęciem (dzięki uprzejmości radnych oraz portalu cozadzien.pl).
Jej celem jest skrócenie dystansu między naszymi reprezentantami w Radzie a mieszkańcami, szczególnie młodymi ludźmi. To właśnie młodzież, dzięki swojej mobilności ma niebywałą okazję do zaprezentowania swoich oczekiwań i pomysłów względem radnych.

Dzięki „Poznaj swoich radnych!” kontakt i informacje o dyżurach mamy na wyciągnięcie ręki – w swoich telefonach. Dostępność i jawność samorządowców to podstawowa zasada demokratyczna, dlatego tak bardzo zależy nam, aby telefony do radnych były ogólnodostępne. Pełni ona funkcje uzupełnienia Biuletynu Informacji Publicznej o treści, które już dawno powinny się tam znaleźć. Teraz każdy może skontaktować się ze swoim reprezentantem bezpośrednio. Pamiętajcie – radni są po to, aby dbać o interesy mieszkańców, wykorzystajmy więc okazję, aby zaprezentować im nasze potrzeby!

Aplikacja powstała w ramach realizacji przez grupę radomskiej młodzieży zadania Dostępni Samorządowcy w akcji Masz głos masz wybór Fundacji Batorego. Dzięki naszym staraniom uzyskaliśmy jedną z najbardziej prestiżowych nagród obywatelskich w Polsce – Super Samorząd pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Aby pobrać plik należy wejść na strone www.tnij.org/poznajradnych —> przycisk „Download Android App”. Po pobraniu należy kliknąć „Zainstaluj”. Program działa na smartfonach z systemem Android.

LINK: www.tnij.org/poznajradnych

Screeny wszystkich zakładek: http://ceehack.org/wp-content/uploads/formidable/Aplikacja.doc